Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу

25 March 2021

Пандемія торкнулася і ринку домашнього сервісу

Пандемія коронавірусу змусила нас прийняти нові правила життя. Без маски тепер за поріг не вийдеш, бажано антисептик тримати десь поруч з собою, намагатися уникати натовпу. І начебто до таких простих правил усі вже звикли, але залишилися моменти, в яких донині не зрозуміло як діяти.

Як йдуть справи з персоналом, який приходить до вашої оселі? Це і няні, і домогосподарки, і особисті кухарі, садівники, водії. Як бути тепер?

По-перше – багато хто вже перехворів і повернувся до звичайного життя.
Проте зміни по відношенню до домашнього персоналу явно простежуються:

Деякі роботодавці надають сімейного водія, щоб він привозив і відвозив персонал, для мінімазаціі контакту в громадському транспорті, або сплачують таксі.

Якщо працівник приходить працювати почасово,  дотримуються правил безпеки.

Наприклад, користуються послугами Персонала, що живе поруч з вами.
Рекомендуємо в обов’язковому порядку проговорити правило з працівниками, що приходять у ваш дім – при перших проявах ОРВЗ повідомити роботодавця та не виходити на роботу.
Якщо хтось з Персоналу був у контакті з носієм вірусу, довести до відома роботодавця та за домовленістю не виходити на роботу.
Також можна використовувати спеціалізовані засоби для очищення повітря і обробки поверхонь.

Актуальним є робота вахтовим методом з проживанням. Наприклад місяць через місяць або довше, якщо є така можливість.

Якщо працівник приїжджає на роботу з проживанням, пропонують зробити ПЛР тест перед початком роботи в вашому домі. Співробітник здає всі необхідні аналізи за рахунок роботодавця.

В сім’ях, де працюють няні, домробітниці, кухарі з проживанням в разі хвороби ковідом, як правило підхватують його  як господарі так і персонал. У таких ситуаціях найчастіше роботодавці дбають про всіх, хто захворів. Роблять за свій рахунок тести та сімейний лікар супроводжує та консультує в період лікування.

Незважаючи на несприятливу ситуацію з вірусами, ринок Домашнього персоналу досить активний і живий.

Не хворійте, не забувайте про прості правила безпеки і живіть повним життям, як і раніше!))

Олена Ізондт

Директор агентства Mary Poppins м. Одеса

Top