Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу

9 April 2019

Муніципальна няня. Як це працює

Нещодавно в Україні набрала чинності постанова Кабінету Міністрів № 427 «Відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», згідно з якою, сім’ям, які скористалися цією послугою, буде відшкодовано частину витрат у розмірі 1626 грн (це щомісячний платіж на картку).

 

Куди звертатися для оформлення?

Для оформлення цієї послуги батькам слід звернутися до територіального органу соціального захисту, зареєструватися та надати необхідні документи.

 

Які документи необхідно надати батькам?

Для отримання можливості скористатися послугою «муніципальна няня» сім’ї необхідно надати такі документи:

– договір між нянею та батьками (копія, нотаріально засвідчувати не потрібно)

– заява (про намір скористатися послугою)

– свідоцтво про народження дитини

– копія паспорта мами або тата

– копія ідентифікаційного коду

– виписка з банківського рахунка або квитанція, яка підтверджує оплату послуг няні.

 

Як ця послуга працює?

Після оформлення всіх документів батьки повинні показувати щомісяця до 5-го числа підтверджувальний документ про оплату послуг няні. У разі якщо сім’я більше не користується послугами няні, слід повідомити про це орган соціального захисту протягом одного дня. Слід зазначити, що компенсація на послуги няні не скасовує декретні виплати.

 

Що потрібно від няні?

Для того щоб скористатися цією послугою, ваша няня повинна бути оформлена як ФОП (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або працювати від імені юридичної особи (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та мати власний рахунок у банку.

 

Які податки сплачує няня?

Оскільки відтепер няня – ФОП 1 групи, вона сплачує щомісяця єдиний податок (192,10 грн) та ЄСВ (918,06 грн).

 

Зараз важко сказати, кому саме вигідно користуватися цією послугою. Але, вже можу сказати точно, що держава зробила маленький крок на зустріч молодим батькам, оскільки небагато мам можуть собі дозволити перебувати в декретній відпустці протягом тривалого часу.

Багато критики було на адресу цього законопроекту, але ми сподіваємося, що найближчим часом виплати будуть збільшуватися, і батькам стане значно легше поєднувати кар’єру та виховання своїх малюків.

Олена Ізондт

Агенція домашнього персоналу "Мері Поппінс" (Одеса)

Top