Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу

23 May 2019

III Конференція Всеукраїнської асоціації агентств домашнього персоналу

17 травня 2019 року в Києві пройшла щорічна конференція Всеукраїнської асоціації агенцій домашнього персоналу. Формат наших зустрічей завжди має дружню, майже сімейну атмосферу, а в цей раз, наша конференція відрізнялась ще й тим, що транслювалась он-лайн для учасників, які не змогли бути присутніми особисто.

 

Перша частина була Відкрита, для всіх присутніх директорів агентств, друга частина – Закрита, тільки для дійсних учасників Асоціації.

 

У першій частині Конференції були висвітлені і обговорені такі теми:

 

Проаналізовано тенденції зменшення кількості агентцій домашнього персоналу на ринку України. На сьогоднішній день, найбільша кількість агентств перебуває в Києві, на другому місці за кількістю – Одеса, на третьому – Дніпро.

 

Загальнодержавна тенденція пошуку роботи і працевлаштування в Європі, на жаль, не стала винятком і для фахівців, що працюють в нашій сфері. Сподіваємося, що це явище тимчасове і з часом, в Україні з’явиться, як і раніше, більше добре оплачуваних вакансій і людям не доведеться їхати на заробітки в інші країни.

 

З цікавістю ми вислухали експертні висновки про те, як працює, за фактом, Закон про муніципальних нянь в різних регіонах країни. Обговорили. За підсумком, прийшли до висновку, що на сьогоднішній день, в цій державній ініціативі мінусів більше ніж плюсів. Мало того, що це фінансово невигідно, так, за цим Законом, наші агенції ніяк не можуть стати сполучною ланкою між батьками та нянями. Це – самостійна ланцюжок Роботодавець – Няня – Держава, і, хто бажає, може в ньому брати участь.

 

Важливою темою для обговорення стало питання про недобросовісну конкуренцію. Говорили про портали та сайти, недобросовісних, так званих, «агентств» у яких завдання полягає в розміщенні величезної кількості надуманих вакансій з великими зарплатами, для масового залучення кандидатів з усіх регіонів України, які віддають гроші за платну реєстрацію, але, натомість, не отримують жодних шансів до працевлаштування. Такі дії, на жаль, підривають у людей авторитет до справжніх агенцій.

 

У завершальній частині Конференції, ми обговорили і прийняли рішення про запуск Школи домробітниць під егідою Всеукраїнської асоціації агенцій домашнього персоналу, аналогів якої в Україні немає. Крім викладання теорії фахівцями у сфері домашнього персоналу від наших агенцій, для Школи отримані домовленості з провідними підприємствами, які готові на практиці не тільки навчати, але і підвищувати рівень домробітниць. Проходження навчання в нашій Школі домробітниць, дозволить підвищити можливість працевлаштування для її випускників.

 

Кожен з учасників Конференції отримав для себе нову, цікаву і корисну інформацію, висловив свою думку з тих чи інших питань.

 

Продовжуємо працювати, співпрацювати і розвиватися разом – це і корисно, і цікаво!

 

Дякуємо всім за участь!

Ольга Білокур

Президент Всеукраїнської асоціації агентств домашнього персоналу

Top