Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу

27 August 2018

Скільки коштує справжня няня та де її знайти?

Вітаємо Вас, майбутні та теперішні мами!

 

Очевидь, що турбота про дитину – це і велика радість і важка праця. І, кожна мама знає, що краще неї ніхто не подбає про малюка.

Однак, бувають ситуації, коли Вам, як мамі, необхідна підтримка і допомога в питаннях догляду і виховання дитини. Тоді й виникає питання: як правильно вибрати людину, з якою і дитині буде добре і Вам спокійно?

Існують різні поради про те, як правильно шукати собі помічницю, і кожен з них може спрацювати.

 

Наведемо основні способи:

  1. Знайти няню серед знайомих. Цей спосіб підійде тим мамам, яких лякає сама думка про те, щоб залишити своє чадо з сторонньою людиною. Якщо потрібна підміна на пару годин для прогулянки з коляскою, або для того, щоб виділити мамі час для себе, то такий спосіб пошуку має сенс. В цьому випадку, можна домовитися з кимось із знайомих про погодинну оплату і запрошувати їх тоді, коли і Вам і їм буде зручно.
  2. За оголошенням в інтернеті. На різних сайтах і форумах для мам, пошуку нянь присвячені окремі гілки, там мами обмінюються думками, рекомендують перевірених, нарікають на недбайливих. Складність вибору в такому варіанті полягає в тому, що уявлення про гарну няню у кожної сім’ї свої, і не факт, що та людина, яка здаваласья ідеальною вашим знайомим, підійде і для Вас.
  3. За допомогою Агенції з підбору домашнього персоналу. Цей варіант прийнятний, якщо вам не хочеться витрачати час на зустрічі з 10-20 претендентками, перевірку їх медичних довідок і рекомендацій. Агенція підбирає фахівців, відповідно до Ваших запитів, ретельно перевіряючи історію роботи, досвід і здібності. Якщо запропоновані кандидати не будуть Вами схвалені, агенція буде продовжувати пошуки, поки не буде знайдений відповідний варіант.

 

Чим повинна займатися няня?

Перш ніж знайомити нову няню з дитиною, необхідно обумовити всі умови роботи та її обов’язки.

На цьому етапі важливо обговорити наступні моменти:

  • режим дня дитини;
  • обов’язки няні;
  • психологічні особливості дитини, його захоплення;
  • як діяти в екстрених ситуаціях;
  • що робить няня, поки дитина спить

Для мами особливо важливо, як спілкується няня з дитиною, чому вона може її навчити, чи зможе вона слідувати тій моделі виховання, яку вибрала для себе родина. Рекмендовано всі ці питання обумовити до того, як няня стане своєю людиною в домівці. Ці опорні точки дозволять Вам контролювати якість виконання роботи, і покажуть Вам слабкі місця, які можуть виникати.

 

Що повинна знати і вміти няня?

Перш за все, необхідно для себе усвідомити, що няня – це людина, яка на певний час стає однією з важливих фігур в житті дитини, після батьків. З нею малюк буде проводити достатньо часу, щоб встигнути прив’язатися до неї. Тому, найважливішим лакмусом при виборі няні, буде ваша внутрішня готовність довірити їй свою дитину. Досвід та рекомендації, безумовно, це добре, але, якщо ви відчуваєте різко негативні емоції або дискомфорт у присутності конкретної людини, то, швидше за все, дитина почуватиметься так само, і таку людину вибирати не потрібно.

 

Ваша няня, як мінімум, повинна вміти:

– розбиратися в потребах малюка, відповідно до його віку;

– справлятися з різними проявами емоцій;

– бути в курсі хронічних захворювань або особливостей малюка;

– надавати першу допомогу при ударах, розтягненнях, травмах.

 

Це – основні вимоги, до яких можуть бути додані Ваші особисті:

– дотримання певного плану харчування;

– педагогічна або медична освіта;

– охайність;

– грамотна мова;

– знання іноземних мов і т.п.

 

Скільки коштують послуги няні?

Оплата залежить безпосередньо від кваліфікації, досвіду і від кількості обов’язків, покладених на няню. Крім того, різняться зарплати няні і в великих містах (табл).

До немовля, год. Вихователь, год. Гувернантка, год.        Доба
1 Київ 80 – 120 80 -120 100 – 400 1000 – 1500
2 Харків 50 – 60 40 – 50 От 100 600 – 1500
3 Дніпро 45-50 45-50 От 70 800 – 1300
4 Одеса 60 – 80 60 – 100 100 – 300 1 000 – 1 500
5 Запоріжжя 40 – 60 50 – 60 От 70 600 – 800
6 Львів 60 – 65 60 – 65 От 100 900 – 1000
7 Миколаїв 50 – 60 55 – 60 От 70 От 700

 

Послуги досвідченої няні і молодої, також будуть коштувати по-різному.

Всі ці нюанси можна обговорити в Агенції з підбору домашнього персоналу, де менеджер зможе врахувати всі Ваші побажання і підбере для Вас підходящу няню.

Не варто забувати і про юридичний супровід Ваших відносин з нянею. Правильно складений договір вельми допомагає сім’ям окреслити коло обов’язків, врахувати всі побажання і передбачити деякі нюанси.

Довіряйте Ваших дітей професіоналам, а ми зробимо все можливе що б відібрати для Вас найкращий персонал!

Олена Ізондт

Агенція домашнього персоналу "Мері Попінс" (Одеса)

Top