Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу

13 June 2018

Є ТАКА РОБОТА – ДОМАШНІЙ ПЕРСОНАЛ

Більше сотні років тому, присутність в сім’ї домашнього персоналу було звичайним явищем. Прислуга допомагала виховувати дітей, упорядковувати та утримувати будинок або присадибне господарство.

 

Сучасний ритм життя повертає обслуговуючий персонал у наші родини. У потребі стають не тільки няні і гувернантки але й нові категорії домашнього персоналу. Все більш актуальною стає інформація про те, які спеціальності домашнього персоналу сьогодні присутні на ринку праці, як правильно здійснювати пошук людей цих спеціальностей, які правові гарантії та особливості має наймання домашнього персоналу, і яку відповідальність несе сам наймач.

 

Однак можна виділити десятку основних спеціальностей:

  • няні (вихователі, гувернантки),
  • репетитори,
  • домробітниці (економки),
  • помічники по господарству (сімейні пари)
  • сімейні кухарі,
  • особисті водії,
  • садівники (озеленювачі),
  • доглядальниці,
  • компаньйонки,
  • няні-доглядальниці.

 

На відміну від рекрутингових агенцій, де підбирають роботу людям різних професій тільки за професійними критеріями, агенціям з підбору домашнього персоналу, набагато важче підібрати фахівця, який би відповідав би потребам сучасної сім’ї та, при цьому, був би психологічно сумісний.

 

Незалежно від спеціалізації і освіти, виконуваних функцій і обов’язків, є загальні вимоги, що пред’являються до домашнього персоналу. Ці вимоги, в основному, стосуються людських якостей: чесності, порядності, доброзичливості і терпіння. Сторонній людині складно увійти в чужий будинок, та одразу «стати своїм!. Кожна доросла людина має свій характер і сталі звички. Тому, при роботі в сім’ї необхідно вміти підлаштовуватися під умови наймачів, об’єктивно сприймати критику.

 

У деяких випадках при найманні домашнього персоналу практикується відеоспостереження. Робиться це за бажанням наймача і, нерідко, допомагає вирішити спірні питання. Для працівників, котрі чесно і сумлінно виконують свої обов’язки, наявність відеоспостереження може стати тільки плюсом.

 

Від домашнього персоналу потребується вміння стримуватись і зберігати мовчання в потрібних ситуаціях, як в спілкуванні з роботодавцями, так і в спілкуванні зі своїми друзями і родичами. З одного боку, неприпустимо нав’язувати господарям будинку свою думку (про ведення господарства, виховання дітей, систему харчування і т.д.). З іншого боку, категорично неприпустимо «виносити сміття із хати»: розповідати своїм знайомим про звички та поведінку наймачів, обговорювати їх дії і плани, життя в чужій сім’ї. Як би близько домашній працівник не зійшовся з наймачами, їх відносини повинні залишатися в рамках трудового та ділового співробітництва.

 

Робота в якості прислуги – це завжди відповідальність і вміння вибудовувати відносини з роботодавцем. Ці якості, у великій мірі, визначають професіоналізм працівника будь-якої спеціальності домашнього персоналу. Тільки в цьому випадку домробітниця, кухар або гувернантка приходять в будинок на довгі роки, а йдучи, отримують хороші рекомендації від наймачів.

 

Справді кваліфікований домашній персонал – шукайте у профільних агенціях, які спеціалізуються в підборі домашнього персоналу.

Світлана Дугіна

Центр з підбору персоналу "Аріна" (Вінниця)

Top