Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу
фото картина гувернантка

4 June 2018

Про основні відмінності гувернантки і няні

Дуже часто, коли батьки приходять до розуміння необхідності скористатися послугами няні або гувернантки, можна почути запитання: в чому їх відмінність?
Чим відрізняється няня від гувернантки? Що таке гувернантка? Спробуємо в цьому розібратися.

 

Відповідно до джерел, поняття гувернантка з’явилося в Росії ще в кінці 17 століття. Головним критерієм того, що повинна знати і вміти гувернантка – було знання іноземної мови. При цьому, попит був настільки великий, що часто, взагалі не враховувалась освіта кандидата, аби була наявність іноземної мови. Це призвело в результаті до великого педагогічному колапсу і, як наслідок – до жорсткішого визначення критеріїв освіти і обов’язків гувернантки або гувернера.

Якщо ж розглядати питання далі в часі, щоб зрозуміти, якою була гувернантка в 19 столітті, то тут вже були чітко сформовані вимоги про те, що вона повинна знати і чим вона повинна займатися. Дуже багато з цих вимог залишилися основними і на сьогоднішній день.

 

Отже, хто така гувернантка?

Це, в першу чергу педагог, який індивідуально займається навчанням і розвитком дитини. Відмінність від роботи педагога, який працює в дитячих установах за державними програмами, гувернантка самостійно розробляє план навчання, відповідно до здібностей і темперамента свого вихованця.
Процес навчання гувернантка частково проводить сама, а частково-  супроводжує на додаткові заняття. Тому, коли запитують, що вона повинна вміти – це дуже різноплановий і широкий спектр послуг.

 

Гувернантка – це не тільки багатопрофільний педагог.
Це і репетитор, і організатор, і дитячий психолог – в одній особі. Це, і просто друг для дитини, який вміє зберігати таємниці і підтримати в будь-яку хвилину, це – союзник батьків, який вміє почути побажання батьків з одного боку і, підказати, які таланти свого вихованця необхідно розвивати, з іншого боку. Безумовно, гувернантка також допомагає і в побутових питаннях дитині.

Але, якщо порівняти, чим гувернантка відрізняється від няні, то, безумовно, няня більшою мірою відповідає за побутові послуги: готує їжу для дитини, займається його гігієною і відповідає за безпеку.
А, відповідаючи на питання чим займається гувернантка, відразу відзначимо, що, вона теж може займатися побутом, але, навчання і розвиток – завжди первинні. Тому, часто гувернантку звільняють від побутових завдань, залишаючи цей час для занять.

 

Ще є питання, яке часто задають – як повинна виглядати гувернантка?

Якщо взяти критерії, встановлені в 19 столітті, то гувернантка або гувернер – це були: або люди солідного віку, що знаходились у шлюбі, мали досвід і мудрість, якими вони могли поділитися з вихованцем, або це могли бути молоді люди з, досить непримітною зовнішністю, але обов’язково грамотні, начитані, виховані, охайні, що мали сучасний добротний гардероб.

 

Мабуть, частина критеріїв залишилася і на сьогоднішній момент. Охайність і приємний зовнішній вигляд – це невід’ємна частина портрету гувернантки. Але, хочеться додати, що ця професія розширила свої вікові рамки. Можна сказати, що професія помолодшала. Тому, все частіше запрошують на цю вакансію молодих фахівців.

 

Зробити якісний підбір кандидатів на вакансію гувернантки або гувернера, легше, простіше і надійніше в агенції, яка спеціалізується саме на підборі домашнього персоналу.

Тетяна Каркозова

Центр послуг для сім'ї "Сонячний ДІМ"

Top