Всеукраїнська Асоціація агенцій
домашнього персоналу

23 February 2018

Договір з нянею: кому і навіщо він потрібен?

Наявність документа дисциплінує і батьків, і няню: кожна сторона отримує і права, і обов’язки, що усуває напруженість та недомовленість. У разі виявлення порушень, договір дозволяє вам захистити свої права. Завдяки складання Договору сторони розуміють, чого один від одного очікує, і це помітно спрощує життя.

Що написано пером …
Навіть без офіційного Договору, надзвичайно корисно письмово зафіксувати всі умови роботи і вимоги до працівника під розпис: графік, обов’язки, розмір і порядок оплати і за скільки днів до звільнення одна сторона повинна попередити іншу.


Будь-який, навіть неофіційний, договір дає роботодавцю відчутні плюси:

• няня не поставить перед фактом, що завтра не вийде на роботу, бо знайшла більш симпатичного роботодавця з менш примхлививою дитиною;
• няня несе реальну відповідальність за виконання своїх обов’язків;
• є можливість максимально детально прописати в додатку до договору, як саме ці обов’язки слід виконувати.

Чим ясніше буде складено договір, тим менше неприємностей ви можете отримати в майбутньому.  Няня також може бути зацікавлена укласти договір і оцінить, якщо в ньому, наприклад, буде вказано, що її не можуть звільнити одним днем, а зобов’язані попередити хоча б за тиждень.

Або, наприклад, пункт про те, що вимушені простої в роботі оплачуються (коли в гості приїхала бабуся і вирішила сама посидіти з дитиною або сім’я поїхала на канікули і в няні якийсь час не має потреби). Це одна з найпоширеніших претензій – часто няню, що ні про що таке не підозрює, просто ставлять перед фактом, що на два або три тижні, вона залишається без заробітку. Якщо такі моменти хоча б обговорювати заздалегідь і фіксувати в договорі, це позбавить від багатьох конфліктів.


Обов’язково продумуються побутові деталі і вносяться в договір:

• чи буде оплачуватись проїзд;
• як, де і о котрій годині няня буде обідати та вечеряти;
• чи планує роботодавець брати няню з собою у відпустку. Якщо ні, то треба заздалегідь вирішити, як будуть оплачуватися її вимушені «канікули».

Не соромтеся прописувати в документі все, що приходить вам в голову, а потім, не поспішаючи, обговоріть з нянею.


У додатку до договору можете уточнити:

• заборона для дитини на комп’ютерні ігри (або коли і скільки дозволено грати);
• в яких місцях краще гуляти;
• якими стравами годувати дитину рекомендується, а якими – заборонено;
• що робити, якщо дитина захворіла.
Все, що відображено в договорі, має влаштовувати обидві сторони.
Всі ці речі не повинні стати неприємним сюрпризом, їх краще відразу обумовити і документально зафіксувати.


Чого робити не варто:

• Робити записи в трудовій книжці няні – вона повинна залишитися незайманою. На жаль, поки що в нашій країні професії “няня” не існує.
• Наполягати на присутності нотаріуса при укладанні договору. Ніяких додаткових гарантій це не дасть, а гроші за послуги нотаріуса доведеться заплатити.
• Укладати договір, не перевіривши паспорт і анкету няні. Якщо ви побачите щонайменшу розбіжність між паспортними даними няні і відомостями, зазначеними в її анкеті, краще відмовитися від укладення договору і відразу повідомити агенцію. Спроба мінімального обману на самому початку роботи може обернутися серйозними проблемами в подальшому.

 

Звертаючись до Агенції домашнього персоналу, Ви отримуєте гарантії на довгострокову перспективу співпраці, з усіма обумовленими і прописаними нюансами безпеки взаємин – і для роботодавця і для здобувача.

Тетяна Міронович

Директор Кадрової агенції «Персонал Сіті» (Київ)

Top